YÖKDİL sınavını ÖSYM yapacak

61

YÖKDİL sınavını ÖSYM yapacak . Daha önce YÖK’ün koordinasyonunda Anadolu ve Ankara Üniversiteleri tarafından yapılan YÖKDİL sınavı artık ÖSYM tarafından yapılacak.

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar Anadolu ve Ankara üniversitesi tarafından yapılan YÖKDİL sınavı, yine YÖK’e bağlı olarak ÖSYM tarafından yapılacak ve yürütülecektir.

Metnin tamamı şu şekildedir:

” Yeni YÖK olarak, yükseköğretim sistemimizde ilk kez uygulamaya koyduğumuz “alana özgü tek yabancı dil sınavı” olan YÖKDİL, bilindiği üzere YÖK’ün koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanmaktaydı.

YÖKDİL sınavının sürdürülmesindeki katkılarından dolayı Anadolu ve Ankara Üniversitelerine teşekkür ederiz.

2019 yılı bahar dönemi sınavı başarıyla gerçekleştirilmiş olan YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık “ÖSYM” tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya devam edecektir.

2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde, “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacaktır.

“Akademisyen dostu Yeni YÖK” olarak kurguladığımız YÖKDİL Sınavı yine YÖK’ün koordinesinde ÖSYM tarafından yapılmaya devam edilecek olup, sınav tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır.​

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haberin detayı için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here